پرش لینک ها

صندوق سرمایه گذاری

قابل معامله شاخصی بازار آشنا

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله شاخصی بازار آشنا

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله چیست:

صندوق قابل معامله صندوقی متشکل از دارایی‌های مختلف است که با ساختاری شبیه به صندوق سرمایه گذاری مشترک mutual fund مانند سهام عادی شرکت‌های مختلف در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود.‌‌ یعنی برای سرمایه گذاری در این صندوق ها باید کد معاملاتی فعال در بورس داشته باشیم.

سرمایه‌گذاران می‌توانند واحدهای ETF را همانند سهام در طول روز معامله کنند و از مزیت نقدشوندگی سریعتر آن نسبت به صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بهره‌مند شوند. همچنین مزیت معافیت مالیاتی بالقوه سرمایه گذاری در این صندوق‌ها و به‌نوعی کم‌هزینه‌تر بودن از دیگر ویژگی‌های این مدل سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه است.

معرفی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله شاخصی بازار آشنا:

این صندوق در تاریخ 27/ 08 / 1399 با شماره 11763 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است. معاملات صندوق سرمایه گذاری شاخصی بازار آشنا با نماد « وبازار» از تاریخ 26 / 12 / 1399 آغاز گشته است. صندوق سرمایه‌گذاری شاخصی بازار آشنا، یک صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) است که وجوه سرمایه‌گذاری شده توسط دارندگان واحدهای صندوق را با غربالگری به حداقل ۳۰ و حداکثر ۵۰ شرکت موجود در محاسبه‌ی شاخص کل، اختصاص می‌دهد. این سرمایه‌گذاری به گونه‌ای است که انتخاب شرکت‌ها و وزن‌های آن‌ها موجب ایجاد حداکثر همبستگی به تغییرات شاخص کل باشد. ریسک صندوق‌ سرمایه‌گذاری شاخصی از ریسک صندوق‌های سهامی کمتر است؛ با این حال نسبت به سایر صندوق‌ها میزان مشارکت بیشتری در سهام دارد. صندوق‌ شاخصی بازار آشنا با پرتفوی سرمایه‌گذاری با بیشترین همبستگی به شاخص کل بورس و اوراق بهادار، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری افراد با ریسک نسبتا بالا را فراهم می‌آورد.

ارکان صندوق:

عنوان رکنعامل
مدیرسبدگردان سهم آشنا
متولیموسسه حسابرسي رازدار
بازارگردانصندوق سرمايه گذاري اختصاصي بازارگرداني سهم آشنايكم
حسابرسمؤسسه حسابرسي و خدمات مديريت رهيافت و همكاران
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.