پرش لینک ها

صندوق سرمایه گذاری

قابل معامله کامیاب آشنا

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله کامیاب آشنا

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله چیست:

صندوق قابل معامله صندوقی متشکل از دارایی‌های مختلف است که با ساختاری شبیه به صندوق سرمایه گذاری مشترک mutual fund مانند سهام عادی شرکت‌های مختلف در بورس اوراق بهادار معامله می‌شود.‌‌ یعنی برای سرمایه گذاری در این صندوق ها باید کد معاملاتی فعال در بورس داشته باشیم.

سرمایه‌گذاران می‌توانند واحدهای ETF را همانند سهام در طول روز معامله کنند و از مزیت نقدشوندگی سریعتر آن نسبت به صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بهره‌مند شوند. همچنین مزیت معافیت مالیاتی بالقوه سرمایه گذاری در این صندوق‌ها و به‌نوعی کم‌هزینه‌تر بودن، از دیگر ویژگی‌های این مدل سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه است.

معرفی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله کامیاب آشنا

 این صندوق در تاریخ 08 / 02 / 1400 با شماره 11838 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسیده است.
​​​​​​​
معاملات صندوق سرمایه گذاری کامیاب آشنا  با نماد «کامیاب» از تاریخ 17 / 05 / 1400  آغاز گشته است.

صندوق سرمایه‌گذاری کامیاب آشنا، یک صندوق قابل معامله (ETF) درآمد ثابت نوع دوم است.

صندوق های درآمد ثابت به عنوان کم ریسک ترین نوع صندوق های سرمایه‌گذاری شناخته می‌شوند که بیشتر وجوه جمع آوری شده در این صندوق ها در اوراق با درآمد ثابت مثل اوراق مشارکت پذیرفته شده در بورس و اوراق بهادار و سپرده‌های بانکی سرمایه‌گذاری می گردد.
​​​​​​​
صندوق درآمد ثابت نوع دوم ، جدیدترین عضو صندوق‌ها بوده که با توجه به نصاب بالاتر سرمایه‌گذاری در اوراق و سپرده بانکی و درصد کمتر سرمایه‌گذاری در سهام به نسبت صندوق‌های درآمد ثابت معمولی، همین ریسک موجود را به پایین‌ترین میزان رسانده است و برای دور نگه داشتن سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز از تلاطم‌های بازار سرمایه و کسب یک سود مطمئن پیشنهادی عالی ارزیابی می‌گردد که  فرصت کسب بازدهی بالاتر از نرخ سود سپرده بانکی را نیز فراهم می‌سازد.

ارکان صندوق:

عنوان رکنعامل
مدیرسبدگردان سهم آشنا
متولیموسسه حسابرسي هوشیار ممیز
بازارگردانصندوق سرمايه گذاري اختصاصي بازارگرداني سهم آشنايكم
حسابرسمؤسسه حسابرسي رازدار
این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.